Posledních pár letech bylo nemožné si nepovšimnou, že jsou lidé více soustředění na svůj vzhled a mnohem více si uvědomují, co konzumují a jaký to má vliv na jejich tělo a celkové zdraví. Mnoho lidí, i když jedí uvědoměle, tak mají stále problém s hubnutí v určitých partiích (tvoří se jim tzv. tukové kapsy).

V tomto případě vstupuje do hry ošetření s Cooltech Define. Cooltech Define je estetický přístroj založený na kryolipolýze nebo technologii „mražení tuků“. Ošetření je rychlé, bezpečné, s vysokou zákaznickou spokojeností a mnoha klinickými výzkumy, které právě efektivitu a bezpečnost potvrzují.

 

Jak to funguje?

Kryolipolýza je neinvazivní alternativou k invazivnímu zákroku liposukce. Tudíž ideální právě pro ty klienty, kteří se chtějí invazivním zákrokům zcela vyhnout. 

Jednotka Cooltech pracuje s velkými ovládacími hlavicemi při teplotě -10 stupňů Celsia. Bezpečně zmrazí tukové buňky tak, aby kontrolovaně odumíraly a tělo je pak přirozeně vylučovalo. Trvale zmrazuje lokální přebytek tuku apoptózou adipocytů tj. cíleně ničí tukové buňky. Apoptóza, tj. buněčná smrt, je stejně přirozená tělu jako smrt ostatních buněk. Programově a účelně se zaměřuje na adipocyty zmrazením, kdy většinu mastných kyselin v adipocytech zmrazí na krystalickou strukturu. 

Výrobce Cocoon medical svými vlastními klinickým i nezávislými studiemi dokazuje, že Cooltech Define je schopen zmrazit 30% přebytečného tuku nasátého do násadce po jednom ošetření. Během jednoho sezení s klientem můžete ošetřit až 4 oblasti zároveň, maximalizujete tak výsledky a uše

tříte čas nejen sobě, ale i svým klientům. Samotné ošetření trva 70 minut +10 minut masáže, která se provádí masážním násadcem, který je součástí přístroje. Oblast je nutné po odejmutí aplikátoru masírovat 5 – 10 minut kvůli zpětnému prokrvení místa a maximalizaci výsledků.

Je důležité také zmínit, že kryolipolýza nebojuje s obezitou, ale pouze s lokalizovaným tukem. Kryolipolýzou je možné ošetřit pouze subkutánní tuk, viscerální tuk toto ošetření neřeší.

Proces v těle po ošetření:

Cool Gel Pad

Ošetření je zcela bezpečné díky ochranné membráně (Cool Gel Pad), vyvinuté a patentované pro zařízení, která chrání pokožku před mrazem a nekrózou. Přístroj je velmi efektivní z hlediska nákladů pro jakékoliv estetické centrum, které usiluje o maximální spokojenost klientů a viditelné výsledky.

Stručný proces ošetření:

 1. Ošetření začíná sáním vybrané oblasti (ošetřovaná oblast musí být v úplném kontaktu s aplikátorem)
 2. Teplota ošetřované oblasti klesá 
 3. Tukové buňky jsou poškozeny vystavením nízkých teplot 
 4. Jádro tukových buněk krystalizuje 
 5. Zánětlivá reakce 
 6. 48 hodin po ošetření dochází k odstranění apoptických odumřelých buněk
 7. Fagocytóza 
 8. 30 dní po ošetření dojde ke snížení imunity
 9. 90 dní po ošetření dojde ke snížení tloušťky podkožního vaziva 

 

Ošetřovaná místa a aplikátory

Přístroj operuje s 9 aplikátory a s 9 šablonami, které svým specifickým tvarem zapadají do všech tvarů klientova těla. Šablony pomáhají diagnostikovat přesnou velikost ošetřené oblasti, stav tukových zásob a pomohou Vám zvolit ten správný aplikátor. Tyto praktické nástroje pomáhají terapeutovi při práci a

 minimalizují potenciální rizika. Přístroj disponuje i s aplikátory, které lze použít na těžko dostupná místa např. ruce, kolena nebo podbradek. Mimo jiné lze přístrojem ošetřit; 

 

 • Hýždě
 • Stehna 
 • Kolena 
 • Ruce
 • Záda
 • Břicho 
 • Boky 
 • Dvojitá brada 
 • Kolena
 • Podpaží

 

 

Výhody pro Vás a Vaše klienty 

 • 4 současně pracující aplikátory pro rovnoměrnější, rychlejší a úplnější výsledky ve tvarování těla 
 • Vysoké procento vyloučených tukových buněk už po 1 ošetření (v průměru klienta zbavíte 30% tuku v ošetřované oblasti po jednom ošetření)
 • 9 šablon pro přesnější diagnostiku tukové tkáně 
 • Patentované ochranné membrány – Cool Gel Pad, pro naprostou bezpečnost klienta při ošetření
 • Žádná doba rekonvalescence pro klienta 
 • Nízké náklady na spotřební materiál 

Závěr 

Závěrem lze říct, že kryolipolýza je účinné ošetření a řešení redukce tuku. Je nutné si dávat pozor a vybírat jen ty vhodné kandidáty na toto ošetření. Ošetření není vhodné pro obézní jedince nebo jedince s viscerálním tukem (který kryolipolýzou nelze léčit). 

Přístroj má 9 aplikátorů a 9 šablon, které Vám umožní správný výběr aplikátoru na dané místo. Co se spotřebních materiálů týče, tak náklady na ně nejsou vysoké. Pro každé jednotlivé ošetření se musí bezpodmínečně použít nová membrána, která pokožku chrání před mrazem. Další spotřebním materiálem je gel, který se používá při testovaní aplikátoru na dané místo, zda byla šablona správně zvolena a může se přejít na samotné ošetření.  

Je důležité jít s dobou a sledovat to, co Vaši klienti i nový potenciální zákazníci zrovna vyhledávají. S přístrojem Cooltech Define své stávající klienty nadchnete a zároveň si otevřete dveře pro úplné novou klientelu. Přístroj je vhodný jak pro lékaře, tak pro kosmetické nebo estetické salony.